2018-11-01 МЗХ
Admin Admin 151

Цагаан уул наадмын 2-р шатны оролцогчид тодорлоо

Монголын Залуучуудын Холбооноос жил бүр уламжлал болгон зохион байгуулагддаг Хайрын шүлгийн “Цагаан-Уул 2018” наадмын 2-р шатны оролцогчид тодорхой болжээ. Энэ жилийн Цагаан уул наадам Бүтээн байгуулагч залуучуудыг хайраар хөглөе уриан дор зохион байгуулагдаж байгаа бөгөөд Монголын Зохиолчдын эвлэл, МҮОНРТ, Залуу удирдагч сан хамтран зохион байгуулж, Ерөнхий Ивээн тэтгэгч байгууллагаар Монос групп ажиллаж байна.

Хайрын шүлгийн наадамд I-р шатны бичгийн шалгаруулалтад 125 залуу яруу найрагч бүтээлээ ирүүлснээс II шатанд Улаанбаатар хотоос 43, Орон нутгаас 18 оролцогч шалгаран шүлгээ уншихаар боллоо.

II, IIIIV шатны шалгаруулалт РЦНК- маргааш буюу 2018 оны 11 сарын 02 нд 10:00 цагаас эхэлнэ нийт оролцогчдыг үндэсний хувцастай оролцохыг анхааруулж байна.

II шатанд тэнцсэн яруу найрагчдын нэрс

Улаанбаатар хот

1.       Амаржаргал Алтанбагана

2.       Анхбаяр Сайханбаяр

3.       Алтанбаяр Азсайхан

4.       Балдорж Алтанхуяг

5.       Батсүх Намуун

6.       Батнасан Бямбадорж

7.       Баттулга Содбилгүүн

8.       Батсүх Батцоож

9.       Баттулга Мөнхтуяа

10.   Бүддорж Тогмид

11.   Ганзориг Барсболд

12.   Гантөмөр Мягмарсүх

13.   Ганболд Болормаа

14.   Дашням Жамбалдорж

15.   Даваасайхан Хулан

16.   Жаргалсайхан Эдмон

17.   Лутбат Сайнбаяр

18.   Лхагвасүрэн Мажиггарав

19.   Дамбадаржаа Нямгаваа

20.   Мэндчулуун Дэвээжаргал

21.   Нямсүрэн Долгорсүрэн

22.   Нарангэрэл Пүрэв-Очир         

23.   Отгонбаяр Оргилсайхан

24.   Отгонцэнд Бямбадолгор

25.   Пүрэвсүрэн Батдалай

26.   Саранхүү Цоморлиг

27.   Санж Энхсанаа

28.   Төмөр Батхүрэл

29.   Тэрбиш Дарханхөвсгөл

30.   Төмөртогтох Энхнаран

31.   Төмөртогоо Бямбасүрэн

32.   Хаянхярваа Алагаа

33.   Хадбаатар Доржпалам

34.   Цогоо Отгонбаатар

35.   Чимэд Жаргалцэцэг

36.   Чулуунтөмөр Бямбадолгор

37.   Эрдэнэтөгс Санчир

38.   Эрдэнэ-Очир Ижилжаргал

39.   Эрхэмбаяр Булган

40.   Э. Сарангэрэл

41.   Эрдэнэхуяг Болорзэв

42.   Эрдэнэбат Үнэнбат

43.   Ядамсүрэн Отгонбаяр

Орон нутгаас оролцогчид

1.       Амирмэд Бөхням Завхан аймаг Улиастай хот

2.       Баярсайхан Энэрэл Сэлэнгэ аймаг Сүхбаатар сум

3.       Баатарчулуун Батхүү Дундговь аймаг Сайхан-Овоо сум

4.       Бат-Орхон Янжиндулам Орхон аймаг Баян-Өндөр сум

5.       Сэсээр Гантулга Говь-Алтай аймаг Тонхил сум

6.       Бямбацогт Ганхүрэл Говь-Алтай аймаг

7.       Галбадрах Ган-Эрдэнэ Дорноговь аймаг

8.       Гансүх Хосбаяр Говь-Алтай аймаг

9.       Доржбал Энхбаяр Увс аймаг Өндөрхангай сум

10.   Даржаажамц Пүрэвсүрэн Увс аймаг Өндөрхангай сум

11.   Саранцэцэг Мөнхсаруул Хэнтий аймаг Баян-Адарга сум

12.   Сугир Отгонтөгс Дундговь аймаг Сайнцагаан сум

13.   Сүх-Очир Жаргалмаа Хэнтий аймаг

14.   Сүхбаатар Очиртөмөр  Говь-Алтай аймаг Есөнбулаг сум  

15.   Төмөр-Очир Ичинхорол Говь-Алтай аймаг Дарви сум

16.   Цэрэндаш Намуундарь Завхан аймаг Улиастай хот

17.   Цэдэндорж Буянхүү Өмнөговь аймаг Баян-Овоо сум

18.   Оюунсанаа Сүнжидмаа Өмнөговь аймаг Манлай сум

Сэтгэгдэл ачааллаж байна ..